دکتر فرشید اربابی / آموزش / سرطان / سرطان با طعم آبمیوه (تاثیر قند آبمیوه در ابتلا به سرطان)
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

سرطان با طعم آبمیوه (تاثیر قند آبمیوه در ابتلا به سرطان)

ابتلا به سرطان با مصرف آبمیوه مصنوعی

مصرف نوشیدنی های قندی در سراسر دنیا و از سال 1990 تا 2016، در حدود چهل درصد افزایش داشته است. تاثیر نوشیدنی های قندی بر سلامت کاردیومتابولیک به خوبی مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت است.

عوارض مصرف نوشیدنی های قندی

این نوشیدنی ها با افزایش خطر افزایش وزن و چاقی، دیابت نوع دو، بالا رفتن فشار خون و با مرگ و میر ناشی از بیماری کاردیومتابولیک در ارتباط هستند.
در سال 2020، مرگ و میر سالانه ناشی از دیابت و بیماری کاردیومتابولیک مورد بررسی قرار گرفت، حدود 178000 از این آمار، با مصرف نوشیدنی های قندی در ارتباط بودند. مصرف این قبیل نوشیدنی ها، یکی از عوامل موثر در بروز مرگ و میر بود.

نوشیدنی های غیر الکلی حاوی شیرین کننده های مصنوعی، می توانند جایگزین سالم تری باشند، اما با این حال، احتمال بروز فشار خون بالا، چاقی و دیابت نوع دو را افزایش می دهند. 

تاثیر قند نوشیدنی در ابتلا به سرطان

  • ارتباط میان مصرف نوشیدنی های قندی و خطر بروز سرطان مورد بررسی قرار گرفته است.
  • این قبیل نوشیدنی ها باعث اضافه وزن و چاقی می شوند و عامل قوی در بروز سرطان هستند.
  • به علاوه این که نوشیدنی های قندی باعث بالا رفتن شاخص گلایسمی و مقاومت به انسولین می شوند.
  • ارتباط مستقیم و مثبتی میان مصرف نوشیدنی های قندی و خطر بروز تمامی سرطان ها و سرطان پستان وجود دارد. موردی در خصوص بروز سرطان پروستات و کولورکتال مشاهده نشد.
  • ارتباط میان مصرف این قبیل نوشیدنی ها و سرطان ریه، چندان قابل توجه نبود.
  • افزایش مصرف آبمیوه ها نیز می تواند با افزایش احتمال بروز سرطان ها در ارتباط باشد. تعاملی میان مصرف آبمیوه طبیعی و استعمال دخانیات و یا میان نوشیدنی های قندی و استعمال دخانیات مشخص نشد.
  • تحقیقات انجام شده نشان می دهند، افزایش مصرف نوشیدنی های قندی می تواند منجر به بروز انواعی از سرطان ها و سرطان پستان به خصوص در خانم ها قبل از سنین یائسگی شود.

نوشیدنی های حاوی شیرین کننده های مصنوعی با بروز سرطان در ارتباط نیستند. 

مضرات آبمیوه های قندی

نکات کلیدی که باید به آن توجه کنید!

  • مکانیسم عمل به این صورت است که نوشیدنی های قندی باعث افزایش وزن و چاقی می شوند، که خود عامل اصلی در بروز سرطان حنجره و سایر سرطان ها مثل: دهان، مری، معده، پانکراس، صفرا، کبد، کولورکتال، سرطان پستان، تخمدان، پروستات و کلیه ها می باشد. 

عامل بعدی می تواند بالا بودن شاخص گلایسمی نوشیدنی های قندی باشد. شاخص گلایسمی با هایپرانسولینمی و دیابت نوع دو در ارتباط می باشد. افزایش شاخص گلایسمی هم چنین می تواند باعث افزایش مارکرهای التهابی مانند پروتئین واکنشی C و التهاب سیستمیکی شود که با انواعی از سرطان ها از جمله سرطان پستان در ارتباط می باشد. 

  • شاخص گلایسمی با سرطان های مرتبط با دیابت مانند کبد، پانکراس، اندومتر، کولورکتال، پستان و مثانه در ارتباط هستند و احتمال بروز سرطان پروستات را کاهش می دهند. 

حتی نوشیدنی های قندی که میزان قند و شکرشان کم است، احتمال بروز سرطان را افزایش می دهند.

رادیوتراپی می تواند با احساس خستگی در فرد همراه باشد و مصرف الکل باعث تشدید این حالت خواهد شد. آن چه که اهمیت دارد این است که زمانی که بیمار احساس گیجی و خستگی دارد، باید از رانندگی و یا کار با دستگاه خودداری کند. 

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + پانزده =